Inteligentne systemy dla przemysłu mleczarskiego

Inteligentne systemy dla przemysłu mleczarskiego
Wszystkim nowoczesnym producentom mleka zależy na rozwijaniu i prowadzeniu działalności przyjaznej dla zwierząt oraz kontrolowaniu kosztów, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej produkcji i wysokiej jakości wyrobów w sposób efektywny. Wspólnie z weterynarzami i doradcami żywieniowymi oraz przy wsparciu wyposażenia obór i technologii, hodowcy bydła mlecznego mogą w skuteczny sposób wykorzystywać w swojej działalności zautomatyzowane systemy. Oferują one efektywny sposób pracy, przy czym wiodącą zasadą jest zdrowie zwierząt.

  • Wolny ruch i zdrowie krów: zdrowa i bezstresowa krowa to krowa produktywna. Można to osiągnąć przy zapewnieniu optymalnej dla krów swobody ruchów – zwierzęta same decydują, kiedy mają jeść, pić, odpoczywać czy być dojone. Zapewnia to naturalny rytm, stymuluje aktywność krów i prowadzi do poprawy produkcji mleka.
  • Bardziej wydajny i zrównoważony sposób pracy: po wdrożeniu inteligentnych rozwiązań w sektorze mleczarskim sami rolnicy w bardziej elastyczny sposób prowadzą swoją codzienną działalność. Systemy zarządzania łączą kilka procesów biznesowych (tj. dojenie i karmienie). Te informacje przekazywane w czasie rzeczywistym umożliwiają szybkie i skuteczne podejmowanie decyzji w łatwo dostępnym miejscu.